سلام بچه ها
امروز مرحله ۱ بود و امید وارم همتون خوب داده باشینش! به هر حال یه کم سخت بود و کفش از سالای قبل ‫پایینتره احتمالا. اگه فک میکنین بد دادین زیاد دپرس نشین. بقیه هم مثل شما دادن. ؛-)

امسالم با بچه ها نشستیم کلید آزمون رو در اوردیم (بچه ها = ما و حامد ولیزاده و سامان) اگه هم فک می کنین سوالی غلط ه، حتما بگین!

همین دیگه موفق باشین ؛-)


بعضی سوالا اشتباه وارد شده بود، کلید به روز شد! (سوال ۲۷ هم دوباره اصلاح شد!)


کد ۱:

اگه عکس نمیاد از این لینک ببینید!


کد ۲:

اگه عکس نمیاد از این لینک ببینید!// بعدا نوشت :: بچه ها لطفا خربازی در نیارین ! D:
// آخه اگه قرار بود ۳۰۰ نفر مرحله اول انتخاب شن ، قطعا توی بخشنامه ها می نوشتن که به مدارس ابلاغ شده ، یا تو سایت می نوشتن . تازه اونم قبل از امتحان .
// بعدشم نظر سنجی و اینا کلا کشکه ، ولش کنین ! D:
// هر سال نظر سنجی که می زاشتن کف میشد ۱۰ مثلا اما هیچ وقت کف بیشتر از ۷ نبوده تا حالا . امسال هم فکر نمی کنم باشه . (-;

+ نوشته شده توسط حامد صالح(سابق) در چهارشنبه ۳ اسفند۱۳۹۰ و ساعت 21:8 |

سلام!

بالاخره تصحیح  ورقه ها تموم شد. انگار ابر و باد و .... دست به دست هم داده بودن تا این نتایج نیاد. از دیر ارسال کردن پاسخنامه ها گرفته تا شروع شدن دوره تیم و  خراب شدن گیگفا و آخریش هم همکاری نکردن دبیرستان علامه طباطبایی.

به هر حآل تو این آزمون 448 نفر و 32 مدرسه شرکت کردند. مرسوم ه که همیشه نمره ی بهترین فرد اعلام میشه ولی خب من اول این رو بگم که نفر آخر این امتحان تونست یه رکورد بزنه و -29 بشه! یعنی همه تست ها رو غلط بزنه! (مطمئن باشید از قصد کرده :دی) لیست نفرات برتر رو هم می تونید از اینجا ببینید.

سطح سوالات امتحان هم یه کم سخت تر از مرحله 1 واقعی بود و میانگین شرکت کننده ها 21 درصد بود.


برای دیدن نتایج هم ما تا فردا رمز عبور رو به میلتون می فرستیم و با وارد شدن در این سایت می تونید نتیجه خود را ببینید.

اگر در پاسخ نامه میل وارد نکردید یا رمزی برای شما فرستاده نشد میتونید از نمایندتون کارنامه آزمون رو بگیرید یا به ما میل بزنید و رمز عبور رو بخواهید.


گله یا شکایت (!!!) : ما قرار بود 8 نفر برتر رو اعلام کنیم ولی نفر 8ام از علامه طباطبایی بود . از اونجایی که اسامی جعلی به جای اسامی دانش آموزان به ما داده شد تا فقط خود مدرسه بتونه تشخیص بده دانش آموزانش چه عملکردی داشتن و برای ما و خود دانش آموزان مقدور نباشه، 7 نفر برنر اعلام شدند!

نکته : اگر همچنان علامه طباطبایی به همکاری نکردن پافشاری کرد، دانش آموزان این مدرسه کافیست پاسخ نامه ی خود را به شاززز میل کنند تا کارنامه ی ایشان مستقیما به خودشان و نه به مدرسه، داده شود.


از همه ی مسئولین و مدارسی که با ما همکاری کردند و دانش پژوهانی که این امتحان رو دادند و نیز از دوستانی که صبر کردند تا اعلام نتایج ، سپاس گذاریم!


خب حدود یک ساعت از سال 2012 گذشته ، امیدوارم که سال خوبی باشه براتون!

موفق باشید!
رمز های عبور به میل شرکت کننده ها ارسال شد.

(ممکنه spam شده باشه! spam رو هم چک کنید!)

(اگه هنوز نشده هم بگید!)


+ نوشته شده توسط فرنود مسعودی(سابق) در شنبه ۱۰ دی۱۳۹۰ و ساعت 22:22 |
مثل همیشه سلام بچه ها !

آزمون اینترنتی آزمایشی مرحله ۱ قراره چهار شنبه ی همین هفته‌ ( ۳۰ آذر‌ )‌ برگزار شه .

زمانش ساعت ۴:۰۰ بعد از ظهر و آدرس جایی که باید توش امتحان داد هم sh44zzz.gigfa.com ه .
البته اون آدرسه از سه شنبه آماده میشه .

فقط ( اگه زحمتی نیست و اینا‌ ) قبل از شروع آزمون ثبت نام کنین . ( برای شرکت باید ثبت نام کرد حتما )
ثبت نام هم تو همون آدرسه ( بدیهیه که وقتی از سه شنبه آماده میشه ، از سه شنبه به بعد باید ثبت نام کرد ) .

شاد و خوش و خرم و موفق باشین 
الان سایت آماده شده و می تونین توش ثبت نام کنید! (دقت داشته باشید که این تاخیر ها فقط به خاطر شروع ناگهانی دوره تیم ما بود و همچنین تاخیری که در اعلام نتایج رخ خواهد داد :-سوت)


دقت داشته باشید که فقط کسایی که تا الان برگه هاشون وارد سیستم شده فقط می تونن رمز رو دریافت کنن و گزینه های وارد شده خود را ببینند. پاسخ های درست بعد از آزمون در دسترس خواهد بود!

(به علت ناتوانی گیگفا در ارسال میل فعلا باید صبر کنید تا بتونید از این قسمت استفاده کنید!)


ساعت آزمون اینترنتی هم به ۵ بعد از ظهر تغییر یافت!
آزمون اینترنتی هم به خوبی و خوشی برگزار شد! همونطور که فهمیدین هم سوال ۶ حذف شده بود ولی سوالای دیگه مشکلی نداشتن.


نظرات هم باز شده!


پاسخ نامه هم به زودی می ذاریم! گذاشتیم! الان تو قسمت بالای سایت هم لینک به سوالات و هم لینک به پاسخنامه وجود دارد!نتایج آماده شده ، اما gigfa خراب شده ظاهرا و باید تا درست شدنش منتظر باشید.

+ نوشته شده توسط پویا مصدق(سابق) در دوشنبه ۲۸ آذر۱۳۹۰ و ساعت 12:46 |
سلام بچه ها!

قرار شد یه سری نکات رو در مورد آزمون شبه مرحله ۱ یاد آوری کنم. تاریخش که همون جمعه ۲۵ ه آذر ه که گفته بودیم زمانش هم ۳ ساعت. ترجیحاً ۹ تا ۱۲ صبح ولی اگر بنا به تصمیم نماینده دیرتر شد هم مشکلی نداره. تعداد سوالات هم مثل مرحله ۱ پارسال ۳۰ تاست. سختی و مدل امتحان هم سعی شده تو همون مایه ها باشه.

 اونایی که مدرسه شون تو لیست اومده که خودشون رو با نمایندشون هماهنگ کنن. اونایی هم که مدرسه شون نیومده هر چه سریع تر یه آدمی جور کنن برای مدرسه شون. وقت خیلی کمه و احیاناً اگر هم نماینده به ما میلی ارسال نکرده سریع تر به نماینده یاد آوری کنن. (هماهنگی با نماینده ها وقت می خواد اگر دیر به ما میل بدن نمی تونیم قبول کنیم!) دقت کنید که  جمعه هفته بعد امتحان برگزار میشه! سریع باشین!‌

حالا به هر حال اگر کسی نتونست نماینده جور کنه یا نماینده اش مورد قبول واقع نشد‌ (!) میتونه تو امتحان آنلاینی که احتمالن دو سه روز بعدش برگزار میشه شرکت کنه. مثل پارسال نطرات هم بسته میشه تو این دو سه روز که کسایی که دادن در مورد سوالا بحث نکنن و امتحان آنلاین هم جنبه امتحان واقعی رو داشته باشه! ولی خب واضحه که امتحان حضوری خیلی با ارزش تره! 

این هم لیست مدارس:

هاشمی نژاد مشهد(۱ و ۲)، فرزانگان مشهد(۱ و ۲ و ۳)، شهید اژه‌ای اصفهان(۱ و ۲)، شهید صدوقی یزد، فرزانگان یزد، ابن سینا مهریز، علامه حلی تهران(۱ و ۳ و ۴)، فرزانگان تهران، شهید سلطانی کرج، فرزانگان کرج، شهید بابایی قزوین، فرزانگان قزوین، شهید دستغیب شیراز(۱ و ۲)، فرزانگان شیراز، علامه حلی کرمان، فرزانگان کرمان، علامه حلی همدان، فرزانگان همدان، علامه حلی اراک، فرزانگان اراک، فرزانگان رشت، موسسه موج المپیاد بوشهر، علامه طباطبایی، نخبگان علامه طباطبایی، انرژی اتمی، سلام تجریش، سلام ایران زمین، سلام زین الدین، سلام یوسف آباد، سلام دیباجی، دبیرستان مهرآیین، دبیرستان امام صادق(ع)، دبیرستان شهید بهشتی شهر ری


(این لیست به محض رسیدن درخواست نمایندگی به روز خواهد شد!)

موفق باشین!
به علت درخواست مدارس و این که یک سری مدارس برای روز جمعه مشکل دارند، تصمیم بر این شد که مدرسه ها بتوانند آزمون رو توی روز پنج شنبه (۲۴ ام آذر) هم برگزار کنند!

(نگران تقلب هم نباشین بسته شدن نطرات باعث میشه که سهوا تقلبی صورت نگیره هم چنین واضح ه که تقلب در امتحان آزمایشی به نفع هیچ کس نیست! چون امتحان آزمایشی فقط برای مقایسه کردن خود با دیگرانه و کسی چنین کاری بکنه در واقع ۳ ساعت وقت خودش رو هدر داده!)
سوالات به نمایندگان ارسال شد!

البته با تشکر از سید حامد ولیزاده، محمدرضا ملکی، محمد امین قیاسی و سامان سامی که اونا هم تو طرح و تست سوالا به ما کمک کردن!
نظرات بسته شد!

نظرات تا بعد آزمون اینترنتی که چند روز بعد برگزار می گردد بسته خواهد بود! اگر به مشکلی برخوردید یا سوالی داشتید نظر را بدهید! ما می خوانیم فقط دیده نمیشه! (اگر هم واجب بود میل کنید!)

+ نوشته شده توسط حامد صالح(سابق) در پنجشنبه ۱۷ آذر۱۳۹۰ و ساعت 23:39 |
سلام!

اول به خاطر این که یه مدتی که فعالیت ما کم شده معذرت می خوام! البته این رو هم باید بگم که بخش زیادی از فعالیت شاززز بستگی داره به خواننده ها که به نظرم بچه های امسال یه ذره کمتر فعال هستن و شده که چند روز بگذره و هیچ نظری داده نشه!

از این حرف ها که بگذریم برم سراغ اصل مطلب! قرار شده که یک آزمون آزمایشی مرحله 1 برگزار کنیم! این آزمون به صورت حضوی برگزار میشه یعنی هر کس تو مدرسه ی خودش آزمون رو میده و  جواب هاش رو برای ما میفرسته. فقط برای این که آزمون واقعا جنبه ی آزمون داشته باشه باید از هر مدرسه یک فرد معتبر (مدیر،معاون،معلم،المپیادی های قدیمی مدرسه، خلاصه یه فرد معتبر) به ما معرفی شه که مسئول برگزاری آزمون و فرستادن جواب ها به ما باشه. برای معرفی هم اون فرد باید میل بزنه به sh44zzz[at]gmail[dot]com تا ما یک سری هماهنگی رو با اون فرد انجام بدیم. (به احتمال زیاد آزمون به صورت اینترنتی هم برگزار میشه تا افرادی که در مدرسشون نماینده ای ندارن هم بتونن در آزمون شرکت کنند. البته این آرمون یکی دو رور بعد از آزمون حضوری برگزار میشه.)

درباره ی خود آزمون هم بگم که اگه همه چیز درست پیش بره ، آزمون روز 25 ام آذر ساعت 9 برگزار میشه. تعداد سوال های آزمون 30 تاست. کارنامه های افراد هم به نماینده ی جایی که شرکت کردند فرستاده میشه ، یعنی به صورت عمومی منتشر نمیشه البته به احتمال زیاد یه سری آمار کلی رو به صورت عمومی اعلام میکنیم.

این رو هم بگم که سعی کنید هر چه زودتر نمایندتون رو پیدا کنید تا همه چیز با روال عادی پیش بره. همچنین سعی کنید حتما در آزمون شرکت کنید تا هم خودتون با شرایط امتحان آشنا بشید و هم آمار دقیق تری به دست بیاد.

خب دیگه همین ، موفق باشید!

+ نوشته شده توسط سعید ایلچی(سابق) در دوشنبه ۷ آذر۱۳۹۰ و ساعت 11:48 |
سلام!

خب مرحله ۱ هم تموم شد و احتمالا دیگه همتون سرگرم مرحله ۲ خوندن و برنامه نویسی کردن هستید (اگه نیستید بجنبید، داره دیر میشه‌ها!)

کمیته دیشب یه پست گذاشت تو سایتش که توش سرفصل‌های مطالب مرحله دوم المپیاد کامپیوتر و یه سری منابع خوب رو معرفی کرده،‌ حتما ببینیدش!

در ضمن، شما باید یه برنامه ریزی خوب واسه این ۲ ماه و خورده‌ای باقی مونده انجام بدید، برنامه ریزیتون باید خصوصیات زیر رو حتما داشته باشه:

۱. از تفریحات عیدتون کم نزارید! ;)

۲. تئوریتون رو (اعم از ترکیبیات و گراف و الگوریتم[که به نظرم به همین ترتیب ۱.ترکیبیات ۲.گراف ۳.الگوریتم باید خونده بشه]) قوی کنید.

۳. طی این مدت، حداقل به چشم تفریح، برنامه نویسی هم کار کنید، سعی کنید یه کم با ++C آشنا بشید، پستای آموزش برنامه نویسی خودمون رو بخونید و اگه تمرینی توش بود انجام بدید، تو سایتایی که تو قسمت پیوندها معرفی کردیم کد بزنید و ... (البته فعلا تا مرحله ۲ اولویتتون تئوری باشه و به برنامه نویسی به چشم fun نگاه کنید! (ولی حتما نگاه کنید!) بعد مرحله ۲ قضیه برنامه نویسی کردن، جدی‌تر خواهد شد.)

۴. دو یا سه هفته‌ی قبل مرحله ۲ باید مرحله ۲های سالای پیش رو از خودتون امتحان بگیرید (غیر از اولی‌ها که باید اینکارو سال دیگه انجام بدن). پس اون ۲~۳ هفته رو باید خالی بزارید.

خب، من میخواستم یه کم بیشتر و با جزئیات بیشتر راجع به کارایی که باید تو این مدت انجام بدید توضیح بدم، ولی دیدم علیرضا پارسال شبیه همین حرفایی که من میخوام بزنم رو زده، پس برید پست پارسال علیرضا رو بخونید.راستی، نتایج نظر سنجی راجع به نمرات مرحله ۱تون هم اینه: (البته تا دیشب این بود!)سعی کنید موفق باشید!

+ نوشته شده توسط محمد زابلیان(سابق) در دوشنبه ۱۸ بهمن۱۳۸۹ و ساعت 11:14 |
سلام. خوبین؟ امتحان خوب بود؟

من که شخصا از سوالا خیلی خوشم اومد و به نظرم سوالات و مدل امتحان خیلی قشنگ بود، امیدوارم شما هم از امتحانتون راضی باشید!

من دفترچه سوالا رو حدود 1 ساعت بعد از شروع امتحان گیر آوردم و سر کلاس با عجله حلشون کردم، در نتیجه ممکنه (به احتمال کم البته) اشکالی چیزی قاطی جوابا باشه، اگه بود لطفا زود خبر بدید تا درستش کنم.( بعدانوشت: الان جوابها رو چک کردم، درست هستند. مطمئن باشید! )

با تشکر از دوستانی که سر کلاس کمک کردن!


به روز رسانی: (کلید به روز شد!)

من تا یادمه همیشه تو مرحله 1 یه اشکالی پیدا میشد. امسال واقعا مایه تعجب بود که هیچ مشکلی نداشت و داشتیم کلی حال میکردیم که بالاخره سوتی امسال هم پیدا شد:

سوال 7 کد 1 (سوال 4 کد 2 یا همون جدول ورودی و خروجیه) این جدول خروجی که به ما داده، اگه قرار باشه یه جدول ورودی داشته باشه جمع اعداد توش باید بشه 8 ولی نکته اینجاس که اثبات میشه برای این جدول خروجی هیچ جدول ورودی نداریم. اثباتش هم اینه:

خونه ی (2و2) جدول میشه جمع اعداد خونه ی (2و1) و (1و2) و        (3و2) و (2و3)

جمع اعداد خونه های (2و1) و (1و2) هم میشه 8 (یعنی همون (1و1))

خونه ی (3و3) جدول میشه جمع اعداد خونه های (4و3)و (3و 4) و     (3و2) و (2و3)

 جمع اعداد خونه های (4و3)و (3و4) هم که میشه 9 (یعنی همون (4و4))

پس اختلاف عدد توی خونه ی (2و2) و (3و3) باید بشه 1 در حالی که اینجا اختلافشون برابره 9 هست، در نتیجه وجود چنین جدول خروجی غیر ممکنه.

+ نوشته شده توسط محمد زابلیان(سابق) در چهارشنبه ۶ بهمن۱۳۸۹ و ساعت 18:13 |
درود!


من تقریبا تو آبان ماه، واسه یه آموزشگاهی، یه آزمون شبیه مرحله ۱ (شاید یه کم راحتتر) طراحی کردم، گفتم حالا که مرحله ۱ نزدیکه، سوالا رو به شما هم بدم که اگه خواستین از خودتون امتحان بگیرین. اولی‌هایی که قراره مرحله ۱‌های سالای پیش رو زیاد نگاه نکنن، یا سومی‌هایی که مرحله ۱های سالای پیش رو قبلا دیدن یا ... میتونن این سوالا رو دانلود کنن و از خودشون امتحان بگیرن. به چشم یه آزمون آزمایشی،‌ مفید خواهد بود!


در ضمن، دوره سوم مسابقات برنامه نویسی دانش آموزی هم شروع شده. اگر دوست دارید شرکت کنید تا ۶ بهمن (که احتمالش می‌ره که تمدید بشه) وقت دارید. (بخش مقدماتی سؤال‌های راحتتری داره. پس بهتره با اونها شروع کنید)


راستی، انشاالله قراره بعد مرحله ۱ یه مقدار برنامه نویسی اینجا آموزش بدیم، منتظر پست‌های بعدی ما باشید... ;)


بدرود!

+ نوشته شده توسط محمد زابلیان(سابق) در شنبه ۲ بهمن۱۳۸۹ و ساعت 12:52 |
سلام! خوبین؟ خوش میگذره؟ با امتحانات ترم چی کار می‌کنید؟! ;)

همون‌طور که میدونید، مرحله ۱ نزدیکه (و پایان امتحانات ترم اول نزدیکتر!). یه سری نکته (و نصیحت) هست که خیلی خوبه واسه مرحله۱ بدونید، البته شاید قبلا از اینجور چیزا شنیده باشید، ولی شنیدن دوبارشون خالی از لطف نیست!

راجع به قبل از مرحله ۱:

بعد از امتحانات ترم ۱ تا مرحله اول، فرصت مناسبی واسه المپیاد کار کردن دارید، به نظر من مهمترین کاری که تو این مدت باید بکنید، اینه که مرحله ۱‌های سالای پیش رو از خودتون امتحان بگیرید. 

اینکه میگم امتحان بگیرید، یعنی واقعا امتحان بگیرید: در حالت نشسته امتحان بدید، بین امتحان تلویزیون نبینید، حرف نزنید، چت نکنید، شام و نهار نخورید و ... سعی کنید دقیقا تو همان مدت زمان آزمون امتحان بدید. و هرگز سوالای مرحله ۱ رو به صورت پراکنده و تفریحی حل نکنید.

بعد از امتحان هم حتما باید بشینید نمرتون رو حساب کنید، و از غلط‌هاتون درس عبرت بگیرید، اگه کتابی چیزی دارید که توش جواب تشریحی نوشته، سعی کنید همه جوابا رو بخونید (حتی سوالایی که درست حل کردید) چون ممکنه بتونید با خوندن جوابا،‌ ایده‌های جدید یاد بگیرید.

بازم یادآوری میکنم: اولی‌ها نباید زیاد امتحان بدن. چون اگه امسال همه سوالا رو ببینن، سال دیگه قبل مرحله ۱ هیچ کاری واسه انجام دادن ندارن. البته قبول شدن امسالتون میتونه واستون مفید باشه (ممکنه واسه مرحله ۲ قبول شده‌هاتون یه دوره‌ی کوتاه برنامه نویسی بزارن) پس به نظر من مثلا ۵ دوره‌ی ۸ تا ۱۲ رو از خودتون امتحان بگیرید. ولی دیگه کاری به کار بقیه دوره‌ها نداشته باشید. ;)


تقریبا همه‌ی سوالات المپیاد کامپیوتر سالای پیش اینجا هست. یه سری کتاب هم وجود داره که توش مرحله‌ ۱های سالای پیش، همراه با پاسخ تشریحی رو نوشته. مثلا انتشارات خوشخوان همچین کتابی داره، انتشارات پرنگ هم یه کتاب به نام «پاسخی بر المپیاد‌های کامپیوتر ایران، مرحله‌های یکم، از آغاز تا کنون» داره. خلاصه از این جور چیزا زیاد هست. غیر از اینا، اگه دلتون خواست و وقت اضافه داشتید (مثلا سومی‌هایی که پارسال همه مرحله ۱ها رو از خودشون امتحان گرفتن و الان بیکارن) میتونید مرحله ۱های المپیاد ریاضی رو هم از خودتون امتحان بگیرید، بالاخره از هیچی بهتره! ;)


راجع به سر جلسه‌ی مرحله ۱:

پارسال گفته بودن امتحان قراره ۴۰ سواله باشه و سوالا هم راحت باشه، بعد سر جلسه بچه‌ها دیدن ۲۵ سوال داره و زمانش هم کم شده و البته، سوالا هم خیلی راحت نیست. سر همین قضیه یه عده استرس پیدا کردن!!! و به قول خودشون به دلیل همین استرس، امتحان رو خراب کردن.

خب من از همین حالا دارم به همتون میگم: از حالا خودتون رو واسه هر اتفاق عجیب غریبی که تو جلسه ممکنه بیوفته آماده کنید و بدانید و آگاه باشید که این اتفاقات واسه همه به طور همزمان داره رخ میده، یعنی اگه تعداد سوال یا تعداد گزینه یا ... با سال پیش فرق داره، واسه همه همینجوره! پس دیگه جای نگرانی نیست. شما فقط با خیال راحت برید سر جلسه و با توجه به اینکه شرایط واسه همه یکسانه، شروع کنید به امتحان دادن.

یه اشتباه خیلی بزرگ دیگه‌ که همیشه بعضی بچه‌ها مرتکب میشن و بعدش اکثرا پشیمونن، اینه که  زود از سر جلسه پا میشن. خب آدمی که زود از جلسه میره بیرون دو حالت داره:

یا همه سوالا رو حل کرده: که اگه بشینه تا آخر جلسه جواباش رو مرور کنه، ضرر نخواهد کرد. (و به احتمال خیلی خوبی سود میکنه و چند تا از بی‌دقتی‌هاشو  پیدا میکنه)

یا از خودش نا امید شده: که واسه حل سوالای المپیاد کامپیوتر ناامیدی معنی نداره، چون گاهی (یا معمولا) ایده‌ی حل سوال یهویی به آدم میرسه، پس همیشه میشه امید داشت! ;)

کلا به نظر من کسی که چند ماه (یا چند سال!) وقتشو صرف المپیاد کامپیوتر کرده، منطقا باید تمام زمان چند ساعته‌ی امتحان رو سر جلسه بشینه و بیخودی سر چند دقیقه زود پا شدن عجله نکنه!


خب دیگه! فعلا حرفام تموم شد! بدرود!

+ نوشته شده توسط محمد زابلیان(سابق) در شنبه ۱۸ دی۱۳۸۹ و ساعت 15:1 |
سلام بر همگی!

احتمالا همتون میدونید که یکی از مهترین کارایی که قبل مرحله اول باید انجام بدید، اینه که مرحله‌ اول سالای پیش رو از خودتون امتحان بگیرید. کلا شبیه سازی شرایط جلسه و امتحان دادن کار خیلی مفیدیه. ( این آزمون آزمایشی ما هم واسه همین بود! :چشمک )

البته به اولی‌ها توصیه میکنم که نهایتا سوالای دو یا سه دوره رو از خودشون امتحان بگیرن و بقیه رو نگاه نکنن و نگه دارن واسه سال دیگه که امتحانش تاثیر گذارتره!

در ضمن، دوستان(!) زحمت کشیدن و بایگانی سوالات مراحل اول و دوم و سوم رو تهیه کردن، البته هنوز کامل نیست، ولی قراره کامل بشه انشاالله! دستشون درد نکنه!

فقط یادتون باشه، اگه میخواید این سوالا رو حل کنید، تا میتونید شرایط رو شبیه سر جلسه بکنید (منظورم اینه که امتحان مرحله اول قرار نیست روی تخت خواب، پای تلویزیون یا در حین چت با دوستان برگزار بشه!). سوالای مرحله ۲ رو هم فعلا نگاهشون نکنید بهتره، بزارید واسه قبل مرحله ۲.

موفق باشید

+ نوشته شده توسط محمد زابلیان(سابق) در دوشنبه ۲۹ آذر۱۳۸۹ و ساعت 2:50 |
سلام

جواب سوالهای پست قبلی رو میتونید از اینجا دانلود کنید.

شاد باشید.

+ نوشته شده توسط نازنین علیپور(سابق) در دوشنبه ۸ آذر۱۳۸۹ و ساعت 15:5 |
سلام

۸ تا سوال از مبحث آنالیز ترکیبی گذاشتم. میتونید میزان سوادتون توی مبحث آنالیز ترکیبی رو باهاشون بسنجید.

موفق باشید.


۱- ۱۵ تیم در یک تورنمنت شرکت کرده‌اند. هر تیم ۷ برد و ۷ باخت دارد. به چند طریق میتوان ۳ تیم از میان آنها انتخاب کرد به طوری که هر کدام در بین خودشان یک برد و یک باخت داشته باشند؟


۲- ثابت کنید تعداد رشته های n تایی از صفر و یک به طوری که هر دو تا حداقل در سه مکان متفاوت باشند حداکثر برابر (۲n /(n+1 است.


۳- یک کمیسیون ۴۰ بار تشکیل جلسه داده است. در هر جلسه ۱۰ عضو کمیسیون شرکت کرده‌اند. در ضمن هیچ دو عضوی از کمیسیون بیش از یک بار با هم در جلسه ها نبوده‌اند. ثابت کنید تعداد اعضای کمیسیون از ۶۰ بیشتر است.


۴- دنباله ای از اعداد ۱ تا ۹ داده شده است. ابتدا سه جمله ی اول دنباله را به صورت صعودی مرتب می‌کنیم.  سپس جملات ۳ و ۴ و ۵ را به ترتیب صعودی مرتب می‌کنیم. بعد جملات ۵ و ۶ و ۷ و در نهایت جملات ۷ و ۸ و ۹ دنباله را به صورت صعودی مرتب می‌کنیم. به ازای چند دنباله اولیه متشکل از اعداد ۱ تا ۹، دنباله ی به دست آمده

۹ ، ۸ ، ۷ ، ۶ ، ۵ ، ۴ ،‌ ۳ ،‌ ۲ ، ۱ می‌باشد؟


۵- در یک اتاق دو کتابخانه وجود دارد. یکی k قفسه و دیگری k+m قفسه دارد. تعدادی کتاب در کتابخانه ی اول وجود دارد و میدانیم هیچ یک از k قفسه ی این کتابخانه خالی نیست. کلیه کتابهای این کتابخانه را بر می‌داریم و در کتابخانه ی دوم قرار می‌دهیم به طوری که باز هیچ یک از k+m قفسه ی این کتابخانه خالی نباشد. کتابی را «ویژه» می‌نامیم که تعداد کتابهای هم قفسه با این کتاب در حالت اول بیش از حالت دوم باشد. ثابت کنید حداقل m+1 کتاب ویژه وجود دارد.


۶- n تیم فوتیال در یک دوره مسابقه شرکت کرده‌اند. هر دو تیم دقیقاً‌ یک بار با هم مسابقه می‌دهند. در هر بازی به برنده ۲ امتیاز، به بازنده صفر امتیاز و در صورت تساوی به هر یک از دو تیم ۱ امتیاز تعلق می‌گیرد. ثابت کنید در پایان مسابقات اختلاف امتیاز بین هر دو تیم متوالی در جدول امتیازات حداکثر n است.


۷- 12k نفر در یک مهمانی شرکت کرده‌اند. هر نفر دقیقاً با 3k + 6 نفر دیگر از مهمانان دست می‌دهد. همچنین می‌دانیم تعداد افرادی که با هر [هر] دو نفر دست می‌دهند،‌ عددی ثابت است. تعداد افراد شرکت کننده در این مهمانی را تعیین کنید.


۸- تعداد زیرمجموعه های لااقل دو عضوی مجموعه ی {۱، ۲، ۳، ... ، ۲n} که مجموع هر دو عضو متمایز آنها از ۲n بزرگتر است،‌ چند تاست؟

+ نوشته شده توسط نازنین علیپور(سابق) در دوشنبه ۱ آذر۱۳۸۹ و ساعت 19:11 |
سلام! خوبید؟ خوش میگذره؟ ...؟ خب خدارو شکر! پس میرم سر اصل مطلب: انشاالله میخوایم واستون یه آزمون آزمایشی مرحله ۱ برگزار کنیم!


این آزمون تو مدارس خودتون به صورت حضوری (شبیه‌سازی جلسه امتحان) برگزار می‌شه (به صورت همزمان در تعداد زیادی از مدارس کشور)، بعد هم پاسخنامه‌ها به دست ما می‌رسه و ما صحیحش می‌کنیم و نمره‌هاش رو بهتون اعلام می‌کنیم! تاریخ آزمون صبح جمعه ۱۹ آذر ۸۹ هستش و تمام تلاشمون رو می‌کنیم که دقیقا تو همین تاریخ برگزار بشه (حالا اگه مجبور شدیم تاریخ رو عوض کنیم دیگه مجبور شدیم خب!)
در مورد سبک سوالات و تعداد سؤالات و تعداد گزینه‌ها و مدت امتحان و ... هم فقط میتونم بگم که ما تمام تلاشمون رو می‌کنیم که شبیه مرحله ۱ باشه! :دی

فقط برای برگزاری این امتحان در مدارس مختلف، نیاز به کمک شما داریم، یعنی از هر مدرسه‌ای یه نفر آدم معتبر (!) باید مسئولیت برگزاری این امتحان تو مدرسشون رو بر عهده بگیره که ما سؤالات رو به اون تحویل بدیم و پاسخنامه‌ها رو از اون تحویل بگیریم و خیالمون راحت باشه که آزمون رو تو مدرسشون به صورت استاندارد برگزار می‌کنه!
حالا واسه اینکه این امتحان به بهترین نحو و در بیشترین تعداد مدارس ممکن برگزار بشه، شما باید تو مدرستون یه آدم معتبر (مثلا یکی از فارغ‌التحصیلان مدرستون که مدال المپیاد داشته باشه یا مدیر مدرسه یا هرکس دیگه‌ای که بشه روش حساب کرد) رو خبر کنید که به ما ایمیل بزنه و اعلام آمادگی کنه، ما بقیش رو با اون هماهنگ خواهیم کرد!
واسه بچه‌های مدارسی که به هردلیلی آزمون توش برگزار نمیشه هم یه فکری خواهیم کرد! فکرمون احتمالا این خواهد بود که سر همون ساعت که امتحان تو مدارس دیگه برگزار میشه ما هم سوالا رو میزاریم تو شاززز و تا یه زمانی بهش مهلت میدیم که جواباش رو بهمون ایمیل کنه!(اگه فکر بهتری به ذهنتون رسید بگید! :دی)


یادآوری: ایمیل شاززز این بود: sh44zzz [AT] gmail [DOT] com

پ.ن:‌ لطفا هرچه زودتر واسه پیدا کردن اون آدم معتبر تو مدرستون اقدام کنید!

+ نوشته شده توسط محمد زابلیان(سابق) در دوشنبه ۲۴ آبان۱۳۸۹ و ساعت 21:29 |

سلام ، خوبین؟ چه خبرا؟ زندگانی خوب پیش میره؟

چند وقت بود که می خواستم دیدگاهام رو در مورد المپیاد بهتون بگم. گفتم شاید واستون جالب باشه که بعد از دو سه سال که درگیر المپیاد بودم ، بدونین نظرم در این مورد چیه. ( اگه واستون جالب نیست ، ادامه ی مطلب رو نخونین! )

اول ، به زبان ساده اگه بخوام المپیاد رو ترسیم کنم، این شکلیه : یه سری مسابقات جهانی به اسم المپیاد برگزار می شه. خب ما ایرانیا هم باید تیم بفرستیم به این مسابقات دیگه. خب الان می خوایم یه تیم انتخاب کنیم که برن واسه مسابقات. سبک مسابقات ببینیم چه شکلیه. خب به هوش و خلاقیت و بلد بودن یه مباحثی نیاز داره. پس بیایم یه امتحان برگزار کنیم و از بین دانش آموزا یه سری رو انتخاب کنیم برای تیم. اونا که این مطالبو بلد نیستن ، پس یه امتحان می ذاریم که کسایی که یه چیزایی بلدن و خلاقیت هم دارن انتخاب شن بیان براشون کلاس بذاریم و بعد بفرستیم جهانی. یه امتحان خیلی درصد خطاش زیاده و ممکنه افراد شایسته تری باشن و انتخاب نشن. واسه این همه داوطلب هم که نمی شه یه عالمه امتحان گذاشت. پس بیایم یه تعداد بیشتری (30 الی 40 تا ) انتخاب کنیم و کلاس بذاریم و تعداد زیادی امتحان بگیریم تا بهترین ترکیب واسه تیم مشخص شه .(بالاخره دوست داریم تیممون که میره جهانی بهترین نتیجه ممکن رو بگیره دیگه) برای انتخاب این 30~40 نفر هم ، چون داوطلبا خیلی زیادن ، نمی شه امتحان تشریحی گرفت ، امتحان تستی هم خیلی مناسب نیست ، پس اول یه امتحان تستی می ذاریم و بعد از منتخب ها یه امتحان تشریحی می گیریم.

خب الان فرض کنید با یه سری امتحان از این 30~40 نفر تیم مشخص شد.  این بچه ها باید کلاس داشته باشن تا قوی بشن واسه مسابقات. بعد هم باید اعزام بشن و برن جهانی. خب پس کی اینا کنکور بخونن؟! درسته که بچه های خیلی با استعدادی هستن ، ولی خب وقتی کنکور نخونن ، چیزی نمی شن تو کنکور دیگه !(و تنها مجرای رفتن به دانشگاه کنکوره) پس بیاین معافشون کنیم از کنکور. یعنی می گیم آقا جون ، تو بیا وقتت رو بذار واسه تیم ، کنکورت با ما! (واسه اینکه باز هم درصد خطای انتخاب تیم کمتر شه ، دو برابر تعدادی که واسه تیم می خوایم رو انتخاب می کنیم و اسمشون رو می ذاریم طلا و از کنکور معافشون می کنیم و به بقیه هم چون تابستونشون رو گذاشتن واسه این کار و از کنکوریا عقب افتادن یه سهمیه می دیم که جبران بشه)

به همین سادگی! این بود نحوه ی به وجود اومدن المپیاد از نظر من.

اما ببینیم از بیرون چه شکلیه! :

اول کار بچه ها بیشتر واسه ی علاقه وارد المپیاد می شدن. مثلا یادمه راهنمایی که بودیم ، یه سری کلاسهایی توی تابستون می ذاشتن به اسم کارسوق ریاضی. حدود سه شبانه روز یه سری از بچه های اصفهان و یزد و قزوین و کرج و که با آزمون ورودی انتخاب شده بودیم ، دور هم جمع می شدیم و یه سری کلاس و کارگاه داشتیم. توی کلاسا مباحثی مطرح می شد که عموما مربوط به المپیاد ریاضی و کامپیوتر بود ، بدون اینکه اسمی از المپیاد برده بشه. خب من و خیلیای دیگه از این چیزا خیلی خوشمون میومد و دنبال می کردیم ( حتی در حد همون 3 روز ) بدون اینکه هدفی برای شرکت تو المپیاد داشته باشیم. اصلا اون موقع فکر می کردیم این المپیادی های مدال آور که تو تلویزیون نشون می ده ، یه سری آدم عجیب و خفن و خارق العاده و خرخون که هیچ چیز غیر درس خوندن بلد نیستن و هستن! ( ولی الان فهمیدم یه سری آدم معمولی هستن مثه خودم )

البته منظورم این نیست که الان بچه ها بی علاقه یا زوری وارد المپیاد می شن. (البته چنین مواردی هم وجود داره)

اما این رو می بینیم که برای خیلی ها مهم ترین هدف شده طلا شدن و معافی از کنکور. نتیجه اش می شه چی؟ اینکه کسایی که به این هدفشون نمی رسن ، احساس شکست می کنن و ناراحت و شاید حتی افسرده می شن.

به نظر شما آیا این هدف برگزاری المپیاد بوده؟! هدف ایجاد نشاط علمی بوده یا ناراحتی طولانی مدت یه عده ی زیادی از دانش آموزا؟

بله ، این رو قبول دارم که بالاخره ذات انسان کمال طلبه و دوست داره همه جا موفق باشه. و طبیعتا اگه کسی توی هر یک از مراحل موفق نشه ، ناراحت می شه. اما این ناراحتی باید زود گذر باشه ، باید همراه با عزمی بیشتر برای کسب موفقیت توی زمینه دیگه باشه. به نظر شما فرق این دو نفر ، بعد از این که مرحله 2 قبول نشدن چیه ، قضاوت با خودتون! :

نفر اول از وقتی فهمیده اگه طلا بشه کنکور معاف می شه ، شروع کرده المپیاد می خونه ، سر بعضی کلاسها هم نمی ره ، چون می خواد حتما طلا بشه. همه فکر و ذکرش شده المپیاد و خیلی هم زحمت می کشه. شبا خواب طلا می بینه! اما توی مرحله 2 به هر دلیلی موفق نمی شه

نفر دوم ، المپیاد کامپیوتر رو دوست داره. کنار درسای مدرسه اش المپیاد می خونه . بعد از مدتی می بینه استعدادش رو هم داره و کم کم اگه درسی هست که خیلی نیاز به کلاس نداشته باشه ، نمیره سر کلاسش و عزمش رو برای شرکت توی مرحله 1 و 2 جزم می کنه! سر همه امتحانا هم با خودش می گه ، من که تلاش خودم رو کردم ، ایشالله هر چی صلاحمه اتفاق بیفته. چون دوست نداره اتفاقی براش بیفته که حتی اگه در ظاهر خوبه ، در آینده به ضررش باشه. این هم توی مرحله 2 به هر دلیلی قبول نمی شه

این همه حرف زدم که بگم ، عزیزان من! این مباحث المپیادی رو اگه دوست دارین ، واسه خودش بخونین. هدف اصلیتون المپیاد و معافی و نباشه! شما حتی اگه مدال هم نگیرین ، هیچ ضرری نکردین. المپیاد کامپیوتر و کلا سوال حل کردن ذهنتون رو باز می کنه. دید خوبی بهتون می ده که بعدها  خیلی بهتون کمک می کنه. (حتی مباحث شمارشی که یاد می گیرین توی درس جبر سوم و گسسته ی پیش کمکتون می کنه)

این رو هم بدونین ، که چون معمولا کسایی که طلا می شن ، درس مدرسه رو بی خیال می شن (به خاطر دوره تیم) خیلی توی ریاضی و فیزیک ضعیفن (مخصوصا کامپیوتری ها) و توی دانشگاه از کنکوری ها کم میارن! مسلما موفقیت توی دانشگاه مهم تر از دبیرستان یا پیچوندن یه کنکوره! اینم که می گن برای طلاها دعوتنامه میاد و رو هوا می زننشون! و همش کشکه! از طلا جهانیا هم که پرسیدم ، گفتن واسشون دعوتنامه نیومده و توی پذیرش گرفتن از دانشگاههای خارجی هم عملکردشون توی دانشگاه خیلی مهم تر از مدال جهانیشون بوده. ( در واقع مدال جهانی هم حتی خیلی تاثیری در پذیرش گرفتن از دانشگاههای خارجی نداره ) این رو گفتم که بدونید طلا گرفتن ، صرفا می تونه توی دور زدن کنکور کمک کنه و ممکنه مشکلاتی هم ایجاد کنه!

در پایان! اگه هدف اصلیتون پیچوندن کنکوره ، اشتباه اومدین! بهتره برگردین از اول شروع کنید.

پی نوشت 1: من این پست رو یه هفته پیش نوشته بودم ، ولی بکاپ نگرفته بودم و مشکل پیش اومد و پرید! (البته چیزی که اون موقع نوشته بودم یه کم فرق داشت ، شاید قسمت بود که یه چیزایی رو نگم و یه چیزای دیگه بگم! ) الان ساعت 1:30 نصفه شبه دارم اینو می نویسم فردا هم 6 صبح قراره با بچه ها بریم کوه! چه طوری بیدار شم حالا؟‼

پی نوشت 2: اگه غلط املائی یا انشائی دیدین تو متن ، بگین تا درستش کنم!

 

+ نوشته شده توسط علیرضا ذاکری(سابق) در دوشنبه ۱۴ تیر۱۳۸۹ و ساعت 1:43 |
سلام! مرحله یک خوبی داشتید ؟!

توی چارتی که دکتر قدسی منتشر کرده بودند قرار بود تعداد سوالا ۴۰ تا باشه و خیلی آسون باشه!

ولی نه تعداد سوالا ۴۰تا بود نه سوالا آسون بودند!

اگه خوب ندادید عیب نداره. سخت بود دیگه!

من و یکی از طلاهای دیگه (افروز جبل عاملی) نشستیم یه کلید ساختیم برای این آزمون (۶نفر غایب بودند!)

کلید رو توی ادامه مطلب نوشتم.

( بعد از این که نمرتون رو فهمیدین توی نظر سنجی که اضافه شده گزینه صحیح رو انتخاب کنید . هر چه تعداد بیشتری شرکت کنن تخمین کف بهتر خواهد بود! )ادامه‌ی مطلب
+ نوشته شده توسط حسام باقری نژاد(سابق) در پنجشنبه ۱ بهمن۱۳۸۸ و ساعت 11:13 |
سلام! خوبید؟!

یه دوره‌ای ۱۰ روزه قراره که برگزار بشه برای بچه‌هایی که پارسال مرحله دومشون رو خوب دادن!

از ۲۱ام هست تا ۲۹ام. توی دوره بیشتر برنامه نویسی کار می‌کنن و شایدم الگوریتم کار کردن یه کمی

باشگاه گفت که اسامی بچه‌ها رو بخشنامه کرده به مدارس. ولی چون تو سایت باشگاه نزدن اسامی رو اینجا من می‌نویسم

اسامی در ادامه مطلب درج شده است.


ادامه‌ی مطلب
+ نوشته شده توسط حسام باقری نژاد(سابق) در یکشنبه ۲۷ دی۱۳۸۸ و ساعت 14:59 |
سلام ، خوبین؟ امتحانا خوب پیش میرن؟ چه خبر از مرحله 1؟

باشگاه امسال یک امتحان آنلاین سراسری برگزار می کنه. شما می تونید توی سایت http://www.yscazmoon.ir ثبت نام کنید. البته سایت از فردا ( شنبه 19 دی ) راه اندازی می شه. برای واقعی تر! شدن نتایج ، به دوستانتون اطلاع بدین و به مسئولین مدرسه تون بگین که به همه ی بچه ها اطلاع رسانی کنن . پس اطلاع رسانی یادتون نره!

پی نوشت: بیاین، اینم امتحان آنلاین ، دیگه چی می خواین؟!


+ نوشته شده توسط علیرضا ذاکری(سابق) در جمعه ۱۸ دی۱۳۸۸ و ساعت 11:6 |
سلام ، خوبین؟ خوش می گذره؟

همون طور که می دونید مرحله ۱ نزدیکه. بهترین کار توی این ایام امتحان گرفتن مرحله ۱ ها از خودتونه. چون مرحله ۱ ، تقریبا بلافاصله بعد از امتحانات ترم اوله ، بهتره از همین الان شروع کنین تا قبل از مرحله ۱ ، حداقل ۵ تا مرحله ۱ رو داده باشین. اگه سال اولی هستین، این چند سال اخیر رو سوالاش رو نبینید و امتحان ندین تا سال دیگه که براتون مهمتره سوال داشته باشین که امتحان بدین. پس جو گیر نشین همه مرحله ۱ ها رو بدین که سال دیگه ندونین چه کار کنین!

مثل امتحان وقت بذارین و توی اون وقت سوالات رو حل کنید. تفریحی و پراکنده سوال حل نکنید. بعد از امتحان حتما جواب های صحیح رو چک کنید و اگه از کتاب استفاده می کنید ، جواب های صحیح سوالات رو بخونید. ( حتی سوالاتی که حل کردین، چون ممکنه یه ایده جدید یاد بگیرین. )

انتشارات خوشخوان برای مرحله ۱ ها کتاب داره، ولی نمی دونم آخرین نسخه اش الان تا چه سالی رو داره. اما می تونید سوالات رو از اینترنت بگیرین ، کلیدش رو هم توی سایت باشگاه ، همین وبلاگ یا وبلاگهای دیگه پیدا کنید.

همین دیگه ، موفق باشین! امتحان هم ساده خواهد بود ، اصلا نگران نباشید! ( برنامه نویسی هم نمی خواد!!! )

پ.ن. : الان از توی کتابخونه باشگاه پست می زنم و سرعت اینترنتش کمه!!  اگه کسی سایتی پیدا کرد که سوالات مرحله اول رو داشته باشه ، تو قسمت نظرات لینکش رو بده.

+ نوشته شده توسط علیرضا ذاکری(سابق) در پنجشنبه ۲۶ آذر۱۳۸۸ و ساعت 15:3 |
سلام ، خوبین؟ خوش می گذره؟ چه خبرا؟ ما هم خوبیم ، الحمد لله!

در مورد قوانین جدید و اون فایل PDFی که گذاشته بودیم ، ما هم در همون حدی که شما می دونین می دونیم. من توی فوروم المپیاد کامپیوتر که دکتر قدسی این توضیحات رو داده بودند ، چندین بار سوال کردم که هدف از این کار چیه و بچه ها چی باید بخونن و ... . اما هنوز کسی جوابگو نبوده. علت این که سوالات شما رو هم که توی بخش نظرات بود جواب ندادم همین بود. چون یا سوالاتون تکراری بود یا اینکه جوابشون رو نمی دونستم!

در اولین فرصتی که خبر جدیدی به دستم برسه ، حتما اعلام می کنم. پس لطفا سوال نفرمایید!

+ نوشته شده توسط علیرضا ذاکری(سابق) در یکشنبه ۱۷ آبان۱۳۸۸ و ساعت 20:30 |
آقای دکتر قدسی ، رئیس کمیته ملی المپیاد کامپیوتر لحظاتی پیش توضیحاتی در مورد المپیاد کامپیوتر امسال دادند که متن آن به شرح زیر می باشد: ( اُه! چه ادبی شد! )

:" به لینک
http://ce.sharif.edu/~ghodsi/inoi/inoi-new-chart.pdf
مراجعه و فایل مربوطه را دانلود کنید و آن را به دقت بخوانید. این فایل حاوی جزییات برنامه‌ی جدید است.

چند نکته‌ی فوری:
۱- کلاس‌های سومی از امسال می‌توانند در مرحله‌ی اول شرکت کنند. مرحله‌ی اول امسال ساده تر از سال‌های پیش است و حدود ۱۰۰۰ نفر از شرکت کنندگان سال اول تا سوم انتخاب می‌شوند تا در مرحله‌ی دوم شرکت کنند.
۲- مرحله‌ی دوم در دو روز برگزار می‌شود. دانش‌پژوهانی که در دوره‌ی تابستان ۸۸ برنز نگرفته اند از شرکت در مرحله‌ی اول و دوم معافند. اما برنزی ها مانند دانش‌پژوهان جدید باید شرکت کنند.
۳- از مرحله‌ی دوم کلا ۶۰ نفر انتخاب می‌شوند تا در آزمون برنامه نویسی ای که درست قبل از تابستان برگزار می‌شود شرکت کنند. تا بر اساس این نمره‌ی این آزمون و نمرات آزمون‌های مرحله‌ی اول و دوم، ۳۰ نفر برای دوره‌ی تابستان ۸۹ انتخاب شوند.
۴- حدس زده می‌شود که برخی از بچه‌های نقره‌ای تابستان ۸۸ که هم اکنون سال سوم هستند ترجیح می‌دهند که به دنبال کنکور بروند. اما اگر بخواهند می‌توانند بدون شرکت در مرحله‌ی اول و دوم و نیز آزمون برنامه نویسی در دوره‌ی تابستان ۸۹ شرکت کنند. البته این دانش‌پژوهان دیگر مجاز به شرکت در کلاس‌های درس تابستان نیستند ولی باید فقط در آزمون‌های آن شرکت نمایند.

موفق باشید "

+ نوشته شده توسط علیرضا ذاکری(سابق) در جمعه ۲۴ مهر۱۳۸۸ و ساعت 11:41 |

کد 1:

1)  ه

۲)  ج

۳)  ا

۴)  ه

۵)  ج

۶)  ج

۷)  د

۸)  د

۹)  ا

۱۰) د

۱۱) ا

۱۲) ه

۱۳) ب

۱۴) د

۱۵) ه

۱۶) د

۱۷) ا

۱۸) ه

۱۹) ا

۲۰) د

۲۱) د

۲۲) ج

۲۳) ب

۲۴) ج

۲۵) ه

۲۶) حذف (۱۶ می‌شه جواب)

۲۷) ا

۲۸) ج

۲۹) ب

۳۰) ب

کد 2:

1- ه
۲- ه
۳- ج
۴- الف
۵- ج
۶- الف
۷- ج
۸- د
۹- د
۱۰- ب
۱۱- د
۱۲- الف
۱۳- ه
۱۴- د
۱۵- د
۱۶- ه
۱۷- الف
۱۸- د
۱۹- ه
۲۰- الف
۲۱- ج
۲۲- د
۲۳- ج
۲۴- ب
۲۵- ه
۲۶- الف
۲۷- ج
۲۸- ب
۲۹- ب
۳۰- حذف

با تشکر از حسام و رکسانا !!!!

حالا copyright رو بیخیال بشم ملت من و سرویس می کنن !!!!!

البته اگه سوال ها رو داشتم به اينا اطمينان نمى كردم و خودم حل مي كردم ولى چى كار كنم ديگه بايد به بچه ها اعتماد كرد !!!

;)

+ نوشته شده توسط رامتین رطبی(سابق) در شنبه ۵ بهمن۱۳۸۷ و ساعت 21:44 |
سلام! خوبين؟ خوب الاهی شکر! الّافی خوش ميگزره؟
ما(بهتره بگم من:D) فرضمون اینه که همه اونايی که این وبلاگ رو ميخونن حداقل يکمی رو الّافی ميکنن تو زندگی
خوب حالا که نزديکه مرحله دوّمه (به درک) گفتيم بزار این مدّت رو يه سری مساله بگيم ! بهتره. بد نيست که با چند تا مساله يه نه خيلی اسون شروع کنيم!

۱)يه گروه داريم از ۱+ ۲*n نفر. از بين هر n+1 نفر حتماً يه نفر هست که بقيه رو ميشناسه. ثابت کنين 1 نفر هست که همه رو ميشناسه!

۲)يه جدوله n*n داريم که توش عدد هايه 1 و -1 و 0 رو نوشتيم. به طوری که تويه هر سطری دقيقن يدونه 1 هست و يدونه -1. هر باری ميتونی 2 تا سطر يا 2 تا ستون جدول رو بگيری و جايه اون 2 تا رو با هم عوض کنی .ثابت کنين ميتونيم به جدولی برسيم که جايه 1 ها و -1 ها نسبت به جدوله قبلی توش عوض شده.

۳)يه ترازوی 2 کفه ای داريم که وزنه اجسامه سمته راستش منهايه وزنه اجسامه سمته چپش رو به ما گزارش ميده! 27 تا وزنه به وزنهايه1و 3 و 9 و ... 3 به توانه 26 هم داريم.حداقل بار هايه استفاده از از ترازو برايه اینکه این وزنه ها رو به ترتيبه وزن مرتّب کنيم چند تاست؟

۴)يه جدول 200*200 داريم که خونه هاش با 2 رنگ رنگ شده! سفيدو سياه! اختلاف خونه هايه سفيد با سياه برابر 404 است!ثابت کنيد يه مربع 2*2 هست که تعداده فردی خونه سفيد داره!

۵)يه صفحه يه 100*100 داريم که خونه هاش با 4 رنگ رنگ شده .هر سطری و هر ستونی از هر رنگ دقيقن 25 تا داره. ثابت کنين ميتونيم 2 تا سطر و 2 تا ستون رو انتخاب کنيم به طوری که 4 تا خونه يه محل برخوردشون از 4 رنگه مختلف باشه!

۶)يه گراف ساده داريم که درجه يه هر راسيش حداقل 3 است ثابت کنين که يه دور تويه گراف وجود داره به توری که طوله دور مضربه 3 نباشه

يه مسله يه باحال( مرحله دوّمی نيست ولی من کلّن حال ميکنم با مساله يه با حال چه مرحله دوّمی چه غيره مرحله دوّمی):
ثابت کنين بازه (۱و ۰) با R متناظر است!( به نظره من که اگه حلّشو تا حالا نشنيدين حتماً بشينين حلّش کنين!
خوب ديگه بستونه. دستم درد نکنه!:Dخوش باشين
فعلاً خدا خافظ
+ نوشته شده توسط افشين(سابق) در سه شنبه ۲۲ فروردین۱۳۸۵ و ساعت 13:5 |